Školský klub detí

Zriaďovateľ / Vedenie / Organizácia školského roka / Organizácia výchovno-vzdelávacej činnosti / Školská jedáleň / Školský klub detí /Záujmová činnosť

Činnosť ŠKD - základný útvar

Prevádzka školského klubu detí je určená v čase od ukončenia vyučovania podľa rozvrhu tried do 16,30 hod. každý deň. Činnosť detí je organizovaná v priestoroch triedy a na školskom dvore. Počas celého školského roka postupujeme podľa vypracovaného ročného plánu, ktorý nadväzuje na výchovné pôsobenie v škole a v rodine. Vo svojej práci venujeme zvýšenú pozornosť žiakom z málo podnetného prostredia a slabo prospievajúcim žiakom.

Denne zabezpečujeme aktívny oddych, rekreačnú činnosť a organizujeme výchovno – vzdelávacie aktivity prostredníctvom záujmovej, kolektívnej a individuálnej činnosti. V rámci týchto činností nacvičujeme kultúrny program – ľudové tance na rôzne podujatia v obci. K najobľúbenejším aktivitám u žiakov patrí pracovno – technická činnosť, kde zhotovujeme rôzne predmety a darčeky podľa ročného obdobia.

Naše činnosti organizujeme tak, aby pobyt detí v školskom klube nebol jednotvárny ale zaujímavý.

príprava valentínských srdiečok v ŠKD

Záujmové oddelenie ŠKD

Školský klub detí organizuje činnosť pre žiakov II. stupňa. Je spoplatnený, žiaci platia 50 Sk na mesiac a môžu sa zúčastniť ktorejkoľvek aktivity. Činnosť prebieha každý deň :

Pondelok   :  Netradičné športy

/ pre chlapcov 8. a 9. ročníka /

Utorok      : Netradičné športy

/ pre dievčatá 8. a 9. ročníka /

Streda      :  Netradičné športy

/ chlapci 5. , 6. a 7. ročníka /

Práca na počítači – Internet café

Štvrtok    :  Loptoši

/ pre dievčatá 5. , 6. a 7. ročníka /

Piatok    :   Ping – pong

Streethockey – tréning

Zameriavame sa predovšetkým na športové aktivity. Klub funguje od 13,00 – 15,00 hod. a v stredu až do 17,00 hod. . Žiaci v klube majú možnosť počas leta využiť aj tenisové kurty a v zime ľad na korčuľovanie.