športová trieda aj s trénerom

2008/2009

Projekt športové triedy

Projekt pripravil a podal na MŠ SR Mgr. Marek Valkučák, učiteľ telesnej výchovy a futbalový tréner. Projekt sme dostali a realizujeme ho od 1.10.2008 do 31.3.2009.

Ciele projektu:

Niektoré ciele sa nám podarilo už aj zrealizovať, ako nákup futbalových športových potrieb a to: 2 sady futbalových dresov, športovú obuv, tréningová výstroj, futbalové lopty a rôzne futbalové pomôcky, ktoré nám pomáhajú k realizácii kvalitných tréningov.

Ďalšie ciele ako realizácia sústredenia a sledovanie tréningov MFK Rimavská Sobota budeme realizovať priebežne a uverejníme tu. Sústredenie žiakov, ktoré sa uskutoční v rekreačnom stredisku Krokava sa bude realizovať od 24.3.2009 do 27.3.2009. O jeho priebehu ako aj výsledkoch ďalších cieľov Vás budeme postupne na tejto stránke informovať.

Aktivity:

Dňa 17.3.2009 sa v rámci projektu realizoval v Rimavskej Sobote jeden z čiastkových cieľov projektu a to sledovanie tréningov A mužstva MFK Rimavská Sobota, kde žiaci získali skúsenosti a celkový prehľad o tom, ako vyzerá príprava futbalových mužstiev na súťažný futbalový zápas. Deň sa nám vydaril, nakoniec si žiaci zahrali na kvalitnom ihrisku s umelým trávnikom a domov prišli unavení ale s pocitom pekne prežitého športového dňa. Fotky sú priložené vo fotogalérii.

V dňoch 24.3.2009 - 27.3.2009 sa v rekreačnom stredisku na Krokave  uskutočnil ďalší čiastkový cieľ projektu športové triedy a to kondično - herné sústredenie športovej triedy ZŠ s MŠ Ožďany. Hlavnou úlohou bolo žiakom priblížiť a na vlastnej koži realizovať také sústredenie ako sú sústredenia popredných futbalových mužstiev na Slovensku. V rekreačnej oblasti Krokava sme našli výborné podmienky nielen na trénovanie, ale aj na regeneráciu, oddych a zábavu, ktoré tiež patria k celkovej súdržnosti a spolupatričnosti každého jednotlivca a  tým aj celého mužstva. Sústredenie sa realizovalo 4 dni, kde žiaci každý deň absolvovali dve tréningové jednotky, ktoré boli zamerané v dopoludňajších hodinách na zdokonaľovanie a súčinnosti jednotlivých herných činností a celého kolektívu a v popoludňajších na rozvoj rýchlostných a silových schopností.

Na záver žiaci absolvovali kvíz, kde mali vedieť odpovede na otázky a témy ako sú história futbalu, futbalové terminológie, súčasný futbal, slovenský futbal, futbalové organizácie, súčasné trendy vo futbale a ďalšie, ktoré im boli počas sústredenia aj odprednášané.

Dňa 31.3.2009 sa žiaci športovej triedy zúčastnili celodenného tréningového procesu A mužstva Rimavskej Soboty, ktoré bolo realizované v  2 dňoch ( 17.3. a 21.3.). Žiaci získali celkový obraz o organizácii a príprave hráčov na vrchol celého týždňa a to súťažný zápas 1. slovenskej futbalovej ligy. V rámci tréningovej prípravy hráči Rimavskej Soboty absolvovali prípravné stretnutie s B mužstvom Banskej Bystrice (2 : 0). Aj pozorovanie tohto zápasu prispelo k vytvoreniu si obrazu, čo všetko obnáša taká príprava vrcholových športovcov.