kurz nemeckého jazyka pre verejnosť

Jazykové laboratórium

Ministerstvo školstva Slovenskej republiky – Sekcia regionálneho školstva koncom minulého školského roka vyhlásilo rozvojový projekt pod názvom "Jazykové laboratóriá pre základné a stredné školy". Naša škola sa prostredníctvom nášho zriaďovateľa do tohto projektu zapojila a tým získala finančné prostriedky na zriadenie jazykového laboratória. Samotnú miestnosť nám vybudoval náš zriaďovateľ počas budovania nadstavby. Z financií získaných v projekte sme miestnosť vybavili nábytkom a potrebnou audio-vizuálnou a počítačovou technikou. Zakúpili sme 20 jednomiestnych stolov so stoličkami, 20 ks bezdrôtových slúchadiel, minivežu, 3 počítačové zostavy, datavideo projektor a množstvo jazykovej literatúry. Keďže jedným z hlavných cieľov projektu bolo zlepšenie podmienok na vyučovanie cudzích jazykov na školách, učebňa sa využíva každý deň na vyučovanie anglického jazyka počas vyučovacích hodín, okrem toho v popoludňajších hodinách počas krúžkov a nepovinných predmetov.

Okrem toho sa jazykové laboratórium využíva aj v mimovyučovacom čase. Dvakrát za týždeň sa uskutočňuje kurz anglického jazyka pre pedagógov školy, ktorý nadväzuje na 1. stupeň jazykového kurzu, ktorého sa zúčastnili už v minulom roku a uskutočnil sa v spolupráci s jazykovou školou a končí certifikátom akreditovaným ministerstvom školstva. Ďalej prebiehajú jazykové kurzy pre verejnosť - základy anglického jazyka a základy nemeckého jazyka (v rozsahu 30 vyučovacích jednotiek). Technická realizácia tohto projektu bude prebiehať do konca decembra 2006, kedy sa bude priebeh projektu hodnotiť a bude sa písať hodnotiaca správa.